مراقبتهای بعد از عمل تعویض مفصل ران

تعویض مفصل ران یکی از جراحی های مهم در اثر حاضر است ،اصولا بیماری که تصمیم به جراحی ارتوپدی دارد باید در مرحله اول  از روند جراحی آگاه باشد .  در رابطه با پروسه تعویض مفصل دو مورد وجود دارد،گاهی ممکن است بیماری های تعویض مفصل یک طرفه  و گاهی نیز ممکن است لازم باشد  برای درمان ،جراحی دو طرفه انجام شود،در حقیقت حدود 18 تا 19 درصد بیماری های مفصل ران  امکان درگیر بودن دو طرفه  بیمار وجود دارد . در این موارد تصمیم گیری متخصص ارتوپدی معالج  و مطرح کردن آن با بیمار باید به این صورت باشد  که، آیا هر دو طرف  همزمان با هم جراحی شوند و یا  در دو جلسه متولی این جراحی صورت گیرد .

مراقبتهای بعد از عمل تعویض مفصل ران

مراقبتهای بعد از عمل تعویض مفصل ران

همانطور که دکتر مسعود صابری متخصص ارتوپدی در مقالات قبلی هم گفتند ،هر فرد دو مفصل ران دارد ، که از گوی و کاسه تشکیل شده است ،در نتیجه  اگر نیاز به جراحی تعویض مفصل ران  باشد هم می توان آن را به صورت یکطرفه انجام دهیم و هم اینکه جراحی دو طرفه  مفصل  در یک جلسه انجام شود . همچنین گاهی ممکن است بیماری های مفصل لگن در یک طرف خیلی شدید باشد و در طرف دیگر خفیف. در این موارد  بهترین راهکار چیست ؟

می توان  ابتدا با جراحی  طرف شدید تر  درمان را  انجام داد .  لازم است به این نکته توجه شود  که تنها با جراحی طرف شدید  تر بهبودی کامل صورت نمی گیرد . این عمل یک طرفه ، کمک کننده است اما   به طور قطعی نمی توان درد  را درمان کند .

به طور مثال اگر یک مفصل ران صد در صد تخریب شده است  و طرف دیگر  پنجاه درصد تخریب باشد ،بار عمده با پنجاه درصد می باشد  و شما با جراحی یک طرفه می توانید به  قسمتی که تخریب پنجاه درصد صورت گرفته است ،کمک کنید .

دکتر مسعود صابری متخصص ارتوپدی در تهران می باشد .جهت دریافت مشاوره از دکتر صابری با شماره ٤٤٧٤٢١٣١ تماس حاصل نمایید .

نکات مهم قبل از جراحی مفصل ران

درصورتی که فرد تصمیم به جراحی تعویض مفصل ران دارد باید این نکته را بداند که  قرار است موفق ترین جراحی قرن بیستم را انجام دهد ،بنابراین استرس  و  به تعویق انداختن آن بی مورد است .

استرس  بیش از اندازه سبب بالا رفتن فشار خون می شود که می تواند جراحی را به تعویق اندازد .  شما  دو هفته بعد از جراحی تعویض مفصل ران  می توانید شغل خود را ادامه دهید و سه هفته بعد رانندگی کنید پس جای نگرانی نیست .

اگر شما کاندید جراحی تعویض مفصل هستید،هیچ گونه منشا عفونتی نباید در بدن وجود داشته باشد ،خیلی از افراد  دچار بیماری هایی مثل عفونت گوش ، سینوزیت   و یا دندان های خرابی دارند ، همه این موارد می توانند  به عنوان منشای برای عفونت شناخته شود .پس لازم  است با مراجعه به متخصص در این زمینه بدن خود را  از هر گونه عفونت پاک کنید .

بر اساس سن بیمار لازم است تا یک سری آزمایشات قبل از جراحی انجام شود ،  از سن55 سال به بالا  ارزیابی وضعیت قلب،  برای تضمین سلامت بیمار مهم است .  افرادی که  مبتلا به بیماری دیابت هستند لازم است تا 5 تا 6 ماه قبل از جراحی  توسط متخصص در این زمینه  تحت نظر قرار گیرند .

مراقبت های بعد از جراحی مفصل ران

برای داشتن یک نتیجه ایده آل از جراحی لازم است تا  نکاتی را در نظر داشته باشید ،دکتر مسعود صابری متخصص ارتوپدی در تهران   در رابطه با  بهترین راه کار های مراقبت بعد از جراحی با بیمار خود مشاوره می کنند . استراحت کافی و  پیروی از تجویزات  پزشک معالج برای  کوتاه کردن روند بهبودی بسیار موثر است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 12 =